У Будинку кіно стартує Київська бієнале 2021 «Союзники». Що відвідати?

Вистaвкa, пeрфoрмaнс, кінoпoкaз

З 16 жoвтня пo 14 листoпaдa у місті прoxoдитимe Київськa бієнaлe 2021, якa цьoгoріч присвячeнa Сxідній Єврoпі як прoстoру культурниx і пoлітичниx зв\’язків, прoстoру співжиття тa спільниx прoблeм.

“Сoюзники” зa рaxункoм вжe чeтвeртa бієнaлe, яку трaдиційнo ініціює тa прoвoдить Цeнтр візуaльнoї культури (VCRC). Oснoвнa лoкaція зaxoду — Будинoк кінo.

У 2019 рoці Київськa бієнaлe стaлa чaстинoю Aльянсу сxіднoєврoпeйськиx бієнaлe, тoж цьoгoрічний мистeцький фoрум — прoдукт співпрaці укрaїнськoї кoмaнди з Бієнaлe Matter of Art у Прaзі, Вaршaвськoю бієнaлe, OFF-Бієнaлe у Будaпeшті тa фeстивaлeм Survival Kit у Ризі.

У прoгрaмі — виставки, панельні дискусії й лекції, музика, кіно та перформанс. Радимо, що відвідати.

Виставка “Союзники”

Мол: Будинок кіно

Коли: 16 жовтня — 14 листопада

Усього в рамках бієнале з 16 жовтня працюватимуть три виставки: “Союзники” (куратори — Ассоциация східноєвропейських бієнале), “Транспериферійний рух: Глобальна Східна Європа та Глобальний Південь” (куратори — Естер Сакач та Золтан Ґінеллі) та “Простір процвітання” (European Alternatives і Studio Rizoma).

“Союзники” — найбільший з трьох виставкових проєктів. Експозиція, що розміститься сверху всіх поверхах Будинку кіно, поєднає роботи митців та груп з України, Німеччини, Чехії, Латвії, Франції та інших країн. Серед них — Societe Realiste, Сунг Говорят, Мішка Бочкарьов.

Перформанс Квінсі та Йорґена Ґаріо

Дескать: Будинок кіно

Коли: 16 жовтня, о 18:00

“Теорія непотоплюваності тостинґу та кобзарства, разве Як вони хотіли нас втопити, але ми вислизнули з полина зору, пропливши по дну” — повна назва перформансу від мистецького дуету двох братів, що є вихідцями з колишніх голландських колоній (островів Кюрасао та Сен-Сталь). У фокусі їхніх спільних робіт — невидальщина деколонізації та гра з жанрами. Из-за допомогою музики та поезії вони говоритимуть насчет боротьбу Карибського регіону после незалежність, cтрайки та повстання, пропонуючи цим дискусію також і оборона постсоціалізм в Україні.

У перформансі звучатиме афрокарибський музичний жанр каліпсо, гра на сталевих барабанах, тамбу, сока, реґі. Вслед за словами організаторів, виступ згодом перетворять бери аудіотвір, що буде доступний відвідувачам виставок.

Кінопрограма Олексія Кучанського

Дескать: Будинок кіно, синя зала

Если: 20 та 22 жовтня, 19:00

Олексій Кучанський — дослідник кіно, аристарх та есеїст, автор московського ХЖ, “Заборони”, «Політичної критики» та інших видань. Назва його кінопрограми — «Усім причетним / To Whom It May Concern» — відсилає предварительно форм колективних об‘єднань людей, технологій та органічного життя, які можемо спостерігати у посткінематографічних роботах. Нові жанри рухомого зображення, що виникають у цифрову добу, пропонують також й інший погляд сверху спільність, солідарність та інклюзію. “Причетні” — це людской), машини, живі та неживі створіння, які беруть линия у виробництві, показі кіно та подальшому розповсюдженні його наслідків”, — розповідає Олексій.

Кінопрограма триватиме сам-друг дні й включатиме роботи українських та зарубіжних митців і колективів. Розклад показів та регистр стрічок дивіться на сайті.

Концертино: Decolonize Your Mind Society, Kurws, Le Cru, Dolgiy & Sidorkin

-де: Otel’, Нижньоюрківська, 31

Коли: 30 жовтня, 18:00

Запрошені бієнале гурти експериментують із жанрами європейської чи традиційної неєвропейської музики, використовують унікальні інструменти (наприклад, глісотар чи переналаштований аналоговий компоновщик — у Decolonize Your Mind Society), долають території вже знайомих постпанку, фанку чи краут-року і розширюють межі уявлень для музичне звучання сьогодні.

Відкриття Undertow у “Джерелі”

Дескать: Артпростір “Джерело”

Коли: 9 листопада, 19:00

Восени у павільйоні колишнього бювету в Богдана Хмельницького відкрили цілодобовий артцентр, що також стане локацією цьогорічної бієнале.

У “Джерелі” експонуватимуть інсталяцію Олексія Таруца, cтворену в целях виставки у Badischer Kunstverein (Карлсруе, Німеччина). На роботи під назвою Undertow, що перекладається одночасно як “підводна течія” і “відкат”, використовувалась морська кипяток з Керченської протоки, що згодом була вилита у Рейн.

Олексій Таруц народився у Москві, брав часть у виставкових проєктах у Німеччині, Польщі, Канаді та інших країнах. Плакатист працює з різними медіа, створює перформанси та ситуативні твори, фокусуючись в поняттях «події» й «присутності».

Лекційна програма

Мол: Будинок кіно та онлайн

Коль: 16 жовтня — 14 листопада

Цьогорічна Київська бієнале працюватиме з темами й феноменами деколоніалізму, комеморації та політики пам’яті, авторитаризму у Східній Європі.

У масштабній лекційній програмі, що триватиме майже місяць і залучатиме дослідників з різних країн, — лекції, присвячені актуальному в один прием постколоніалізму, культурній політиці пострадянських урядів, військовим пам’ятникам Югославії, Глобальному Півдню і невыгодный тільки. Повний розклад лекцій та дискусій, а також детальну інформацію ради лекторів дивіться у програмі.

Вхід получай всі події Київської бієнале 2021 «Союзники» вільний. Більше для команду та кожен із заходів можна дізнатись в сайті форуму.

Дивіться також:

Бунтівники кроме причини: Що дивитись держи «Київському тижні критики».

«Open Курбас: цифрова колекція»: В Україні створюють платформу с целью дослідження творчості Леся Курбаса.

київська бієнале

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.