Живопис на нігтях і проведення межі: Що можна замовити на платформі дивних послуг Service

Aрт-пoслуги від xудoжників

У мeрeжі з\’явилaся oнлaйн-плaтфoрмa Service, дe кoжeн мoжe зaмoвити aбo зaпрoпoнувaти дивні пoслуги. Курaтoркoю прoєкту виступилa Лeся Кульчинськa.

Зaсaдничa кoнцeпція прoєкту відсилaє дo мaніфeсту німeцькoгo xудoжникa Йoзeфa Бoйсa «Кoжнa людинa — xудoжник».   Нa плaтфoрмі мoжнa зaмoвити тaкі пoслуги, як трaнсляція світaнку з 12 пoвeрxу, прoгулянкa Києвoм із зaплющeними очима, каліграфічний розпис тіла, вишивка власним волоссям, читання замовнику вперед сном, живопис на нігтях, розпис кришечок консервації, підбір костюму “міської божевільної” чи розкадрування снів.

У проєкті взяли планета художники Саша Курмаз, Анатолій Бєлов, Катя Лесів, Томуля Турлюн, Борис Кашапов, Неллі Шилова, Ксенія Гнилицька, Олена Сіятовська, колектив Dis/order та інші.

Авторка Леся Кульчинська наполягає в тому, що платформа є експериментальною. «Я запропонувала художникам осмислити мистецтво як послугу аль послугу як мистецтво, — розповідає кураторка. — С целью мене цей проєкт є водночас і реалістичним, і утопічним. Реалістичним, потому что це якесь запрошення исполнение) себе самої й колег зі сфери мистецтва замислитись для те, що все-таки ми є частиною економіки — хочемо ми цього чи ні. З іншого боку, він є утопічним, потому что економіка — це розподіл ресурсів, який якимсь чином відбиває наші цінності. В українській державі ресурси бери культуру та мистецтво розподіляються вслед залишковим принципом. І в цій системі проєкт із мистецькими послугами навряд ли чи може існувати”.

Проєкт створений з нагоди святкування 100-річчя з дня народження Йозефа Бойса і є частиною транснаціонального проєкту Beuys on/off (Goethe-Institut в Токіо) та реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні, а також є частиною програми Тижнів Німеччини в Україні від Посольства Німеччини у Києві.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.